Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Penkios vyrų meilės kalbos. Gary Chapman, randy Southern

Atpildas. John Grisham

atpildas

Kodėl pavyzdingas bendruomenės narys ryžtasi žiauriam nusikaltimui? Kodėl jis atsisako atskleisti savo motyvus ir yra pasirengęs priimti griežčiausią bausmę? Vienu geriausių Amerikos istorijų pasakotojų tituluojamas John Grisham trileryje „Atpildas“ skaitytojams pateikia dar vieną įtraukiančią istoriją.

Pitas Baningas – idealus bendruomenės narys ir Klentono miestelio Misispėje pasididžiavimas. Jis – Antrojo pasaulinio karo veteranas, žymios ir garbingos šeimos patriarchas, mylintis tėvas, darbštus ūkininkas, šaunus kaimynas ir atsidavęs metodistų bažnyčios narys.

Šaltas ir žvarbus 1946-ųjų spalio rytas. Pitas atsikelia anksti, sėda į automobilį, vyksta į miestelį ir nušauna savo draugą pastorių Deksterį Belą. Kai kas glumina dar labiau... Įvykdęs šaltakraujišką žmogžudystę - šerifui, advokatui ir teisėjui jis tegali pasakyti: „Aš neturiu ką pasakyti.“ Pitas mirties nebijo. Ar nusikaltimo motyvą jis nusineš į kapą?

John Grisham romanas „Atpildas“ kviečia nusikelti į pietines JAV valstijas ir pažvelgti į tenykštį gyvenimą pokario metais. Pito Baningo istorija - tai kelionė į rasinės segregacijos laikus, Filipinų džiungles, beprotnamį ir, galiausiai, teismo salę, kur jo advokatas visais įmanomais būdais bandys išsaugoti savo kliento gyvybę.

John Grisham pasakoja, kad šios knygos idėją sugalvojo ne pats, o kažkur nugirdo. Anot jo, kažkur išties nutiko istorija, kai buvo įvykdyta žmogžudystė, o nuteistasis likus dienai įki baudmės įvykdymo valstijos gubernatoriui tepasakė keturis žodžius: „Aš neturiu ką pasakyti“. Rašytojas pasakoja turįs atskirą bylą, kurioje kaupia idėjas savo būsimiems romanams – tai iškarpos iš laikraščių ir kitur randama įvairi informacija. Šiame aplanke savo valandos laukė ir „Atpildo“ idėja.

Daugiau naujų knygų