Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Penkios vyrų meilės kalbos. Gary Chapman, randy Southern

Sfera. Paulius Senūta

sfera

Reklamos pasaulyje puikiai pažįstamo Pauliaus Senūtos debiutinis romanas „Sfera“ privers suabejoti kai kuriomis tiesomis apie mums pažįstamą pasaulį.

Du protingi vyrai ir geriausi bičiuliai tiki vienu absurdišku dalyku – kad Žemė nėra apvali, kad ji plokščia. Nepaisant šio kvailo įsitikinimo, intelektu kiekvienas iš jų lenkia ne vieną aplinkinį. Diskutuodami, jie bandys suprasti, kur yra protingumą ir kvailybę skirianti riba – ir ar apskritai toks atsakymas gali būti pateiktas.

Pauliaus Senūtos knygoje susipina trys linijos – bičiulių draugystė, plokščios Žemės idėja ir žvilgsnis į šiuolaikinę populiariąją kultūrą. Skirtingus romano „Sfera“ sluoksnius atskiria ir pasitelktas banduojantis pasakojimo tonas - nuo bauginančiai rimto iki komiško blevyzgojimo.

Rašytojas skaitytojui siūlo įvairiaspalvį romaną, kurį sunku sutalpinti į vieno kurio nors žanro rėmus. Tekstas apima ir idėjų istoriją, ir psichologinį trilerį, ir įtraukiantį detektyvą. Teksto dinamiką kuria ir istorinės bei filosofinės dviejų bičiulių įžvalgos, gluminančios juos išgirdusius prašalaičius.


Paulius Senūta paauglystę praleido meno bendruomenėje tapydamas, grodamas ir dirbdamas su muzikos grupėmis. Vėliau metė menų studijas, įstojo ir baigė Stokholmo aukštąją ekonomikos mokyklą Rygoje, įsteigė ir vadovavo vienai labiausiai Rytų Europoje pripažintų reklamos agentūrų „Not Perfect“.

Daugiau naujų knygų