Kirkė. Madeline Miller

Kirkė

Ji – užburiančiai graži ir pavojinga.

Saulės dievo Helijo duktė Kirkė neabejotinai yra viena iš dviprasmiškiausiai vertinamų mitologinių būtybių nuo pat tada, kai ją „Odisėjoje" apdainavo Homeras. Šiandien knygoje „Kirkė" šį mitą iš naujo pasakoja amerikiečių rašytoja Madeline Miller.

Galingiausio iš Titanų, Saulės dievo Helijo rūmuose gimė duktė. Bet ji ne tokia, kokios tikėjosi šviesos valdovas – ji neturi nei tėvo galių, nei savo motinos Perseidės žavesio. Ją labiau traukia žmonių pasaulis. Bendraudama su mirtingaisiais ji pamilusi vieną iš jų, o tuomet ji atranda savyje nepaprstą galią - gebėjimą burti ir raganauti. Ji gali priešus paversti pabaisomis. Ji ima kelti grėsmę net patiems dievams.

Jos kerų išsigandęs Dzeusas ištremia ją į negyvenamą Ajajos salą, kur Kirkė tobulina savo meną. Čia ji prisijaukina laukinius žvėris. Čia ją aplanko daugybė mitologinių herojų – baisusis Minotauras, meistras Dedalas ir jo pasmerktasis sūnus Ikaras, krauju susitepusi Medėja ir, be abejonės, suktasis Odisėjas.

Tačiau ilgai gyventi tarp dievų ir mirtingųjų pasaulio neleista. Patekusi vieno iš kerštingiausiųjų Olimpo dievų akiratin, Kirkė turės pasirinkti - priklausyti dievų ar žmonių pasauliui.

Madeline Miller – lotynų kalbos mokytoja, jau ne pirmą kartą kviečianti skaitytojus šiuolaikiškai pažvelgti į antikos mitus. 2012 m. didelės sėkmės susilaukė jos romanas „Achilo giesmė". Panašiai buvo sutikta ir antroji jos knyga „Kirkė". Klasikinės filologijos magistro laipsnį turinčios autorės pavardė šiandien puikuojasi bestselerių sąrašų viršūnėje.

Daugiau naujų knygų