Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Lietuvių pasakojamoji tautosaka. Stebuklinės pasakos. T.1.

Užrakinti kambariai. Care Santos

Užrakinti kambariai

Ispanų autorės Care Santos romanas „Užrakinti kambariai" – tai magiškas pasakojimas apie senąją Barseloną ir vienos šeimos paslaptis. Ši knyga talpina savyje ne tik daugybę detalių iš istorijos ir meno pasaulio, bet ir detektyvinę intrigą.

Nuostabioje moderniojo laikotarpio Barselonoje garsaus dailininko Amadėjo Lakso vaikaitė nori jo šeimos namą paversti muziejumi. Tad vienos žymiausių miesto dinastijų matrona rengiasi persikelti į naują rezidenciją – pritrenkiančio grožio rūmus.

Tačiau vos prasidėjus senojo būsto renovacijos darbams, darbininkai atranda už freskos paslėptą kabinetą, o jame – moters kūną. Kas ji? Ar Laksų šeima saugo baisias paslaptis?

Paskutinė iš šeimos – Violeta - bando atskleisti savo protėvių paslaptis, tačiau jai sunkiai sekasi. Ji neria į šešėlių kupiną vienos žymiausių Barselonos šeimų praeitį. Tai šeima, kuri per daug metų matė ne vieną politinę, ekonominę ir kultūrinę revoliuciją – nuo pat 19 amžiaus pabaigos iki 20 amžiaus vidurio.

Romanas „Užrakinti kambariai" – tai šeimos saga, detektyvinis romanas, istorinė freska ir ambicingas pasakojimas, kuris nukelia skaitytoją į tuos laikus, kai Barselona, atsidūrusi ant tragedijos slenksčio, vis tiek dar buvo tikras Ispanijos pramonės brangakmenis.

Care Santos (g. 1970 m.) – ispanų rašytoja, kurianti ir vaikams, ir suaugusiems. Gimė Mataro mieste, šiek tiek šiauriau nuo Barselonos. Rašyti pradėjo būdama aštuonerių ir niekada nenorėjo nieko kito, tik tapti rašytoja. Būdama 14 laimėjo pirmą rašymo konkursą, o 25-erių išleido pirmąją knygą – trumpų istorijų rinkinį. Nuo tada išleido 12 romanų, šešis istorijų rinkinius ir dvi poezijos knygas, tai pat nemažai knygų vaikams ir paaugliams. Jos knygos verčiamos į anglų, vokiečių, prancūzų, italų, rumunų, olandų, bulgarų, portugalų, korėjiečių ir kitas kalbas.

C. Santos Ispanijoje yra viena populiariausių vaikų literatūros autorių, ji taip pat rengia įvairias rašymo dirbtuves ir yra literatūros kritikė.

Daugiau naujų knygų