Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Tafo klajonės. George R. R. Martin

Linkolnas bardo. George Saunders

Linkolnas bardo

Pirmasis amerikiečių rašytojo George Saunders, iki šiol kūrusio trumpas istorijas ir apsakymus, romanas „Linkolnas bardo" („Lincoln in the Bardo") pelnė vieną presitižiškiausių „Man Booker" apdovanojimų ir tapo bestseleriu.

1862 m. vasaris. Jungtinėse Amerikos Valstijose jau beveik metus vyksta pilietinis karas. Kovos prasidėjo itin rimtai ir pamažu visi supranta, kad tai bus ilgas ir kruvinas laikotarpis. Tuo pat metu prezidento Linkolno vienuolikmetis sūnus Vilis guli ligos patale be jokios vilties išgyventi. Nepaisant vilčių, kad berniuko sveikata gerėja, Vilis miršta ir tėvui lieka tik milžiniška širdgėla. Jis gedi ir sako, kad sūnus buvo per geras šiam pasauliui, todėl Dievas jį pasiėmė. Laikraščiuose skelbiama, kad Linkolnas keletą kartų buvo nuėjęs į kriptą, palaikyti glėbyje savo mirusį sūnų.

Jaunasis Vilis Linkolnas patenka į savotišką skaistyklą, tarpinį būvį tarp mirties iki naujo persikūnijimo, Tibeto tradicijoje vadinamą bardo, kur dvasios šurmuliuoja aplink, skundžiasi, užjaučia, ginčijasi ir atgailauja. Viliui taip pat teks rimtai kovoti dėl savo sielos.

Romanas „Linkolnas bardo" – tai originaliausias, jaudinantis, žmogiškojo pasaulio ribas peržengiantis autoriaus kūrinys. Tai išskirtinė literatūrinė patirtis, kurią gali suteikti tik George Saunders.

Pasinaudojęs istoriniu įvykiu, knygos „Linkolnas bardo" autorius pasakoja šeimos meilės ir praradimo istoriją. Rašytojas pasitelkia nepaprastą vaizduotę ir istorijos veiksmą iš realybės perkelia į jaudinančią ir kiek gąsdinančią antgamtinę aplinką.

„Linkolnas bardo" yra nuostabus, vaizduotės kupinas vieno reikšmingiausių šiuolaikinių autorių kūrinys. Drąsus, turtingas ir mąstyti skatinantis pasakojimas - tai tarsi liudijimas, kaip nuoširdžiai ir galingai literatūra gali atspindėti žmonėms rūpimus dalykus. G. Saunders pasitelkia naują formą, kuri padeda jam atskleisti visą panoramą vaizdų ir balsų – istorinių ir išgalvotų, gyvų ir mirusių. Autoriaus tikslas – užduoti skaitytojams vieną svarbiausių klausimų – kaip mes gyvename ir kaip mylime, žinodami, kad visa tai vis tiek turės baigtis. George Saunders (g. 1958 m.) – amerikiečių rašytojas. Iki šiol kūręs apsakymus ir esė, autorius jau spėjo pelnyti nemažai reikšmingų apdovanojimų. Pirmasis jo romanas „Linkolnas bardo" buvo sutiktas su didžiuliu susidomėjimu ir sulaukė nemažos sėkmės. 2017 metų geriausių New York Times knygų dešimtuke atsidūręs romanas buvo apdovanotas „Man Booker" premija.

Daugiau naujų knygų