Aklas gluosnis, mieganti moteris. Haruki Murakami

Aklas gluosnis

Haruki Murakami kasmet įvardijamas kaip vienas realiausių pretendentų laimėti Nobelio premiją. Ir nors kol kas jam dar nepavyko pasiekti šio aukščiausio įvertinimo, jo vardas puikiai pažįstamas Lietuvos ir pasaulio skaitytojams. Japonų autoriaus 24 apsakymų rinkinys „Aklas gluosnis, mieganti moteris" – pasakojimai, kuriuose siurrealizmo persmelktos žemiškas istorijos konstruoja platų žmogiškųjų jausmų spektrą.

Šiuose apsakymuose Murakami žmogaus emocijoms ir patirtims vaizduoti pasitelkia pačius netikėčiausius veikėjus - gyvybingus varnus, nusikaltėlę beždžionę, ledo žmogų. Rašytojas mėgsta žaisti ir su anapusinio pasaulio idėjomis, ir su žmogaus psichikos gelmėmis. Jam patinka nestandartinių žmonių mąstymas standartinėse situacijose ir standartinių žmonių mąstymas nestandartinėse situacijose. Jo pasakojamos prieštaringos istorijos įtraukia ir žavi.

Pradingusio vyriškio paieškos ir jas gaubiančios paslaptys; įsimylėjelių pabėgimas į Viduržemio jūros pakrantę; teatrologijos studento ir artimos merginos santykius temdantis mirties šešėlis... Haruki Murakami herojai susiduria su nepakeliama netektimi ir euforišku seksualumu, jie stengiasi įveikti pamažu atsirandantį atstumą, kuris juos skiria nuo pačių artimiausių žmonių. Visų siužetu veiksmas vyksta už Japonijos ribų, tačiau Kaip ir kiuose Murakami kūriniuose jaučiama prieštaringa japonų kultūros dvasia.

Haruki Murakami kūryba verčiama į dešimtis pasaulio kalbų. Jis lyginamas su didžiaisiais modernizmo ir postmoderno autoriais, tokiais kaip Selindžeris, Vonegutas ar Kafka. Jo kūriniai įvertinti daugybe prestižinių premijų – Hanso Christiano Anderseno literatūriniu prizu, Pasaulio fantastikos apdovanojimu, Franzo Kafkos premija ir kt. Žurnalas Time paskelbė Murakami vienu iš 100 įtakingiausių pasaulio žmonių.

Daugiau naujų knygų