Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Fatum. Jolita Skablauskaitė

Laukinis. Guillermo Arriaga

Laukinis

Meksikiečių rašytojo Guillermo Arriaga pasakojimo stilius – fragmentiškas, skirtingu laiku vykstantys epizodai kaleidoskopiškai keičia vienas kitą ir kuria romano „Laukinis" siužetą. Jaunuolio Juano Guillermo brandą lydi noras atkeršyti už savo šeimą, tačiau septintojo dešimtmečio Meksiko mieste galioja savo taisyklės. Kartu Juano istorija mistiniu būdu susijusi su įvykiais tolimoje šiaurės šalyje.

Juana Guillermas netenka brangiausių sau žmonių. Brolį Carlosą nužudo katalikų fanatikai, o tėvai nuteisiami mirties bausme – jaunuoliui nelieka nieko kita tik stoti prieš šią neteisybę ir apginti šeimos garbę. Praėjusio amžiaus septintojo dešimtmečio Meksike teisingumo tikėtis neverta, nes čia daugiausiai pasiūliusiam jis parduodamas lyg prekė. Todėl beprasmiška kovoti su katalikais, kai šie sudaro sandorį su korumpuotu policijos vadovu Zunita.

O Kanadoje jaunas vyras seka vilko pėdsakais gilyn į laukymę. Apie šį vilką jam pasakojo senelis, teigdamas, kad iš visų gyvenime sutiktų vilkų, tik vienas tampa žmogaus mokytoju. Į laukymę už tūkstančių mylių susiruošia ir Juanas – taip pat vedinas vilko. Kaip susiję jauno meksikiečio ir inuitų medžiotojo likimai?

Meksikiečių rašytojas Guillermo Arriaga – žinomas scenaristas, režisierius ir prodiuseris. Jo darbai apdovanoti „Oskaro" statulėle ir prestižiniu BAFTA apdovanojimu. Užaugęs Meksiko miesto gatvėse, kur muštynės ir konfliktai buvo įprasti, jis šią patirtį dažnai perkelia į savo kūrybą. Rašytojas ne kartą buvo atsidūręs ant mirties slenksčio, bet išliko gyvas. Tai paliko gilų pėdsaką – jis turi širdies ydą ir negali užuosti kvapų. „Laukinis" – naujausias rašytojo darbas, pasirodęs prieš porą metų. Jis pristatomas lietuvių skaitytojams tuo pat metu, kai pasaulį išvys ir angliškas kūrinio vertimas. v

„Mano tapatybę konstruoja aplink esantys mylimi žmonės. Kai vienas jų miršta, sutrupa ir pranyksta dalis mano savasties. Mane apsėdusios mintys apie tai, kaip netektis veikia mano tapatybę. Mūsų visuomenėje bandoma mirtį pašalinti iš svarstymų lauko. O rašytojui būtina kalbėti apie svarbius dalykus – tarp jų ir mirtį", – savo kūrinių išskirtinumą apibūdina Guillermo Arriaga.

Daugiau naujų knygų