Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Žarnyno žavumynai. Giulia Enders

Žarnyno žavumynai. Giulia Enders

Žarnyno žavumynai

Mūsų žarnynas yra beveik toks pat svarbus kaip smegenys, tačiau apie jo veiklą žinome labai mažai. Jaunos mikrobiologės Giulios Enders knyga „Žarnyno žavumynai. Viskas apie menkai vertinamą organą" yra ne tik informatyvi, bet ir smagi – tai savotiška ekskursija po mūsų virškinimo sistemą.

Nuo akimirkos, kai pakeliame skanų kąsnelį prie savo lūpų iki momento, kai mūsų organizmas išmeta jo likučius į tualetą. Nė viena tema autorei nėra pernelyg žeminanti ar trikdanti. Sužinosite viską apie žarnyno veiklą net jei tai vidurių pūtimas ar vėmimas. Negana to, autorė pasidalins praktiniais ir labai naudingais patarimais: kaip geriausia sėdėti ant klozeto, kaip reikėtų prižiūrėti virtuvę, kad jūsų žarnyno sveikata išliktų puiki, kaip veikia įvairūs laisvinamieji ir pan.

Knygoje „Žarnyno žavumynai" autorė pasakoja apie įvairias žarnyno bakterijas, kurios gali būti nutukimo priežastis ar sukelti autoimunines ir netgi psichologines ligas bei paaiškina probiotikų naudą.

Ši knyga – puikus informacijos apie naujausius mokslinius tyrimus, susijusius su žarnynu, šaltinis. Kodėl pavalgius pilvas kartais skleidžia keistus garsus, kodėl rytais iš burnos sklinda nemalonus kvapas, kiek kartų per dieną reikėtų tuštintis, kodėl nesinori valgyti, kai patiriame stresą – į daugybę šių ir kitų nerimą keliančių klausimų šioje knygoje atsakoma pasitelkiant mokslinius faktus ir paprastą, suprantamą kalbą.

Giulia Enders (g. 1990) – vokiečių mokslininkė ir rašytoja. Mikrobiologė, Frankfurto Getės universiteto doktorantė, kuri išgarsėjo pradėjusi kalbėti ir rašyti apie žarnyno ir virškinimo sistemos svarbą žmogaus sveikatai ir gyvenimo kokybei. Be kompleksų subtiliomis temomis kalbanti autorė greitai sulaukė didžiulio populiarumo ir pripažinimo ne tik mokslo pasaulyje, bet ir tarp paprastų skaitytojų, kurie pagaliau galėjo aiškiai ir suprantamai paskaityti apie tai, kas juos neramina ar tiesiog sužinoti daugybę naujų ir naudingų dalykų. Vokietijoje knyga „Žarnyno žavumynai" išleista 1 mln. egzempliorių tiražu.

Daugiau naujų knygų