Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Taurė, gyvatė ir svastika. Vaida Marija Knabikaitė

Drugelio svoris. Erri De Luca

Drugelio svoris

Erri De Luca (gim. 1950 m. Neapolyje) - garsus Italijos rašytojas, poetas, vertėjas, visuomenės veikėjas. Savarankiškai studijavo Afrikos tautų, senovės hebrajų kalbas, išvertė kai kuriuos Biblijos tekstus. Rašyti pradėjo būdamas 40-ies. Jo knygos išverstos į daugiau nei 30 kalbų, yra daugybės nacionalinių ir tarptautinių literatūrinių premijų laureatas. Kalnai ir gamta, glaudus žmogaus santykis su jį supančiu pasauliu - dažna jo knygų tema.

„Bet kokia gyvybės forma turi savo vertę: sniegas, braškė, musė, mineralų karalystė ir žvaigždynas. Taip pat vynas ant pietų stalo, netikėta šypsena, nenuilstančiojo nuovargis, du vienas kitą mylintys senoliai", - teigia Erri De Luca.

„Jis buvo vėjas su kanopomis ir ragais, vėjas, judinantis debesis ir šluojantis žvaigždes. Jei žmogus būtų stovėjęs, jis būtų pargriuvęs ant žemės ir mėginęs už ko nors užsikabinti, bet gulinčiam griebtis už akmenų nebūtų prasmės. Jei ožys būtų užgriuvęs ant krūtinės, būtų sutraiškęs jį savo kanopomis ir numetęs žemyn. Karalius užšoko ant jo, bet nepalietė, tik atėmė jam žadą ir saulę, kad kurį laiką jis pasijustų negyvas, paskui - vėl gyvas ir sveikas.

Jis nulėkė žemyn - nagai raižė akmenis, skeldami žiežirbas. Žmogus užsimetė ginklą ant kairio peties ir sekė jį taikikliu. Karalių lydėjo sniego sūkurėliai, panašūs į baltą šleifą."

Daugiau naujų knygų