Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Rytų Azijos tradicinė estetika ir meno teorija. Antanas Andrijauskas

Nakties mėlis. Simone Vlugt

Nakties mėlis

Melsvojo olandų porceliano gimimas ir paslaptinga jaunos tapytojos istorija susipina Nyderlandų rašytojos Simone van der Vlugt romane „Nakties mėlis".

Amsterdamas, 1654 metai: vos spėjusi iš naujo pradėti gyvenimą jauna moteris susiduria su grėsmingomis paslaptimis, kurios gali viską sugriauti.

Vos dvidešimt penkerių Katrina Barents lieka našle po girtuoklio vyro mirties. Gyvenimas su juo visiškai nepriminė Katrinos svajonių apie meilę ir šeimyninę laimę. Pinigus švaistantis ir girtuokliaujantis vyras privertė jauną moterį susitaikyti su jai tekusia našta ir anksčiau laiko pamiršti visas svajones. Tačiau vyro mirtis suteikia progą išsilaisvinti.

Moteris įsidarbina namų šeimininke pas sėkmingą olandų pirklį. Tai metai, kai Amsterdamas žydi visomis prasmėmis – mokslas ir menas klesti, olandų laivai plukdo egzotiškus Tolimųjų Rytų turtus. Kai Katrinos praeitis pasikėsina sugriauti jos gyvenimą, moteris pabėga į netoli jūros esantį Delftą. Įsidarbinus keramikos ir porceliano dirbtuvėse jai leidžiama ištapyti keletą darbų ir Katrina gauna galimybę atskleisti savo tapytojos talentą. Dirbtuvėse bandoma sukurtį tai, kas apribotų visų trokštamo kiniško porceliano prekybą. Pamažu gimsta nauja keramikos rūšis - romantiškas melsvasis olandiškas porcelianas. Tačiau į Katrinos gyvenimą romantikai teks brautis sunkiai, o praeities paslaptys taip lengvai moters nepaleidžia ir jai tenka priimti sudėtingus sprendimus...

„Nakties mėlis" – turtinga ir įtraukianti istorija, kuri tikrai patiks „Tulpių karštinės" ir „Merginos su perlo auskaru" gerbėjams.

Daugiau naujų knygų