Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Palūžusi Džuljeta. Leisa Rayven

Nuspėjamai iracionalus. Dan Ariely

Nuspėjamai iracionalus

Jei iki šiol manėte, kad žmogus visiškai racionali būtybė, pasirodo, klydote. Duke universiteto profesorius, elgsenos ekonomikos ekspertas ir The New York Times bestselerių autorius Dar Ariely teigia, kad žmogus anaiptol nėra toks racionalus, kaip esame linkę manyti. Iracionalus elgesys nėra nei retas, nei atsitiktinis. Priešingai, jis – sistemingas ir nuspėjamas. Knygoje „Nuspėjamai iracionalus. Slaptos jėgos, veikiančios mūsų sprendimus" atskleidžiamos įvairios kasdienės jėgos, darančios įtaką mūsų elgesiui ir sprendimams – nuo kavos rūšies iki partnerių pasirinkimo, kenksmingo atidėliojimo, polinkio sukčiauti, nuolatinio įkliuvimo į reklamos spąstus ir kt.

„Esame pėstininkai žaidime, kurio taisykles ne iki galo suprantame. Paprastai manome, kad sėdime už vairo ir kotroliuojame savo sprendimus ir savo gyvenimo kryptį. Deja, ši vizija labiau atspindi mūsų troškimus nei tikrovę" – sako knygos autorius.

Ar kada nors stebėjotės optinėmis iliuzijomis, visiškai apgaunančiomis mūsų suvokimą? Pasirodo, ne jos vienintelės jaukia mūsų protą. Nuolat klystame dėl savo pačių sprendimų pagrįstumo iliuzijų. Žmogus anaiptol nėra toks racionalus, kaip esame linkę manyti. Iracionalus elgesys nėra nei retas, nei atsitiktinis. Priešingai, jis – sistemingas ir nuspėjamas. Vėl ir vėl kartojame tas pačias klaidas, nepastebėdami smegenų mums spendžiamų spąstų.

Duke universiteto profesorius, elgsenos ekonomikos ekspertas ir The New York Times bestselerių autorius Dan Ariely knygoje „Nuspėjamai iracionalus. Slaptos jėgos, veikiančios mūsų sprendimus" su humoru atskleidžia įvairias kasdienes jėgas, darančias įtaką mūsų elgesiui ir sprendimams – nuo kavos rūšies iki partnerių pasirinkimo, kenksmingo atidėliojimo, polinkio sukčiauti, nuolatinio įkliuvimo į reklamos spąstus, tikėjimo stebuklinga gydomąja galia ir kt. Pasiruoškite iš linksmų eksperimentų atpažinti savo klaidas ir nebelipkite ant to paties grėblio!

Daugiau naujų knygų