Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Blogos mamos dienoraštis. Suzy K Quinn

Šio gyvenimo laimė. Pranciškus

Šio gyvenimo laimė

Popiežiaus Pranciškaus knygoje „Šio gyvenimo laimė" slypi paprasta, bet labai svarbi žinutė – laimė gali ir turi būti jausmas, patiriamas „čia ir dabar", šiame gyvenime.

Knyga „Šio gyvenimo laimė" – tai pamokslų, kalbų, maldų rinkinys, kuriame atsiskleidžia visa Popiežiaus Pranciškaus išmintis.

Kiekvienos dienos vertinimas popiežiui yra dvasinis įsipareigojimas, o džiaugsmas – dieviškumo požymis, todėl džiaugsmo kūrimas aplink yra būtina tikėjimo dalis. Kiekviena homilija ir kalba knygoje „Šio gyvenimo laimė" yra tarsi esminė pamoka, kaip rasti laimę ir meilę šiame chaotiškame pasaulyje. Knygoje popiežius kalba šiltai ir įtikinamai, priimtinai tiek tikintiesiems, tiek ir netikintiems.

Laimės paslaptis, pasak popiežiaus Pranciškaus, – tapti laisvais ir išlaisvintais žmonėmis. Tik laisvėje įmanomas visavertis gyvenimas, galintis virsti šviesa santykiuose su kitais.

„Šioje laimės paieškoje dalyvauja visų laikų ir amžių žmonės. Kiekvieno vyro ir kiekvienos moters širdyje Dievas įdiegė nenumaldomą laimės ir pilnatvės troškimą. Ar pastebėjote, kad jūsų širdys nerimsta nuolat ieškodamos gėrio, galinčio patenkinti begalybės troškulį?"

„Šio gyvenimo laimė" aptaria ir tokias temas kaip moterų teisės, kalba apie tai, kaip sportas gali išryškinti geriausias mūsų savybes ir paaiškina, kodėl turime kovoti su diskriminacija. Popiežius dalijasi asmeninėmis istorijomis ir linksmais nutikimais iš savo gyvenimo, guodžia ir suteikia viltį. Pamatinės Pranciškaus popiežiavimo idėjos – gailestingumas, parama marginalizuojamoms žmonių grupėms ir diplomatija yra ir knygos „Šio gyvenimo laimė" idėjos.

Popiežius Pranciškus – dabartinis Romos katalikų bažnyčios popiežius, išrinktas 2013 metais. Iki tol buvo Buenos Airių arkivyskupas, 2001 metais tapo kardinolu. Pirmasis popiežius ne iš Europos po 1200 metų pertraukos, pirmasis popiežius jėzuitas.

Tikrasis vardas Chorchė Marijus Bergoljas, gimė Buenos Airėse italų emigrantų šeimoje, kurioje buvo jauniausias iš penkių vaikų. Tėvas buvo geležinkelio darbininkas, o motina – namų šeimininkė. Studijavo Buenos Airių universitete, gavo chemijos magistro diplomą. Vėliau mokėsi Buenos Airių dvasinėje seminarijoje ir Šv. Juozapo kolegijoje, kurioje gavo licenciato laipsnį. 1958 m. įstojo į jėzuitų ordiną.

2001 popiežius Jonas Paulius II Bergoglio paskyrė kardinolu. Po 2005 m. popiežiaus Jono Pauliaus II mirties vykusios konklavos metu jis buvo laikomas rimčiausiu varžovu joje išrinktam popiežiui Benediktui XVI. 2013 metais išrinktas popiežiumi, kardinolas Ch. Bergoljas pasirinko Pranciškaus vardą. Tai pirmas kartas per visą istoriją, kai popiežius pasirinko šį vardą.

Daugiau naujų knygų