Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Tvanai, Dievai, Civilizacijos. Romualdas Zubinis
 • 1944

  1944-ieji. Stalino pergalių kaina. Vladimir Bešanov

  Baltarusių istoriko Vladimiro Bešanovo knyga „1944-ieji. Stalino pergalių kaina“ yra puikus naujo požiūrio į Antrojo pasaulinio karo istoriją pavyzdys.

  Vladimiras Bešanovas priklauso tų istorikų grupei, kurie, kategoriškai neigdami sovietinę istoriografiją, stengiasi argumentuotai atkurti „išplėštus istorijos puslapius“. Autorius, panaudodamas įvairius instrumentus, nuo amžininkų liudijimų iki statistinių duomenų, demaskuoja oficialiuosius sovietinius mitus. Vladimiras Bešanovas savo dėmesį sąmoningai nukreipia į nutylėtas karo istorijos detales, bet nesivaiko pigaus sensacingumo. Savo knygose jis nuosekliai pasakoja istoriją, tyrinėdamas karo etapus, dalinių dislokacijas, pozicijas, planus, operacijas ir rezultatus.

  „1944-ieji. Stalino pergalių kaina“ skirti žymiesiems „dešimčiai Stalino smūgių“, po kurių 1944-ais metais buvo atkovota vokiečių okupuota Sovietų Sąjungos teritorija, iš karo veiksmų pašalinti Hitlerio sąjungininkai, o Raudonoji Armija priartėjo prie Trečiojo Reicho sienų. Tai visiems žinomi faktai. Bet koks velnias slypi detalėse? Kokią kainą teko sumokėti už tuos „dešimt smūgių“?

  Vladimiras Bešanovas įdėmiai analizuoja kiekvieną jų, parodydamas „Stalino smūgių“ klaidas ir pasiskaičiavimus, kainavusius šimtus tūkstančių sovietų kareivių ir karininkų gyvybių. Knygoje „1944-ieji. Stalino pergalių kaina“ autorius parodo, kad Raudonoji Armija po trejų karo metų smarkiai pasikeitė – pagerėjo ginklai, logistika ir organizacija, bet sovietų generolai neatsisakė savo pagrindinės taktikos – pergalės kaina nesvarbi, kareivių gyvybių saugoti nereikia. Vladimiras Bešanovas įrodo, kad per 1944-uosius vokiečiai neteko kur kas mažiau karių ir technikos nei sovietai. Vermachtas demonstravo nepalyginti geresnį nei Raudonoji armija gebėjimą kautis, nepaisant SSRS ekonominio pranašumo ir milžiniškos Sąjungininkų pagalbos. „1944-ieji. Stalino pergalių kaina“ daug rašoma ir apie Antrojo fronto, atidaryto 1944 m. birželį svarbą. Šiuose skyriuose autorius neakivaizdžiai ir sėkmingai ginčijasi su istorijos revizionistais, teigiančiais, kad Sovietų Sąjunga būtų nugalėjusi nacistinę Vokietiją ir be sąjungininkų atidaryto Antrojo fronto.

  Vladimiras Bešanovas gyvena Baltarusijoje, Breste. Nuo 2000 metų jis parašė keliolika Antrojo psaulinio karo istorijai skirtų knygų, kai kurios iš jų sulaukė 5-7 papildomų leidimų. Istorikas iki 1992-ų metų buvo Sovietų Sąjungos karinio jūrų laivyno karininkas, į atsargą išėjo turėdamas III-io rango kapitono laipsnį.

 • xxi

  XXI amžiaus verslas. Robert T. Kiyosaki

  Robertas T. Kiyosakis yra multimilijonierius, investuotojas, verslininkas, lektorius ir bestselerių autorius. Būdamas 47-ių metų atsisakė aktyvaus dalyvavimo versle, įkūrė įmones „Cashflow Technologies“ ir „Rich Dad“ bei pradėjo finansinio edukatoriaus karjerą. Robertas T. Kiyosakis parašė 16 knygų, kurios išleistos bendru 27 milijonų egzempliorių tiražu.

  Knygoje „XXI amžiaus verslas“ autorius tęsia savo misiją, kalbėdamas apie tai, kad „patikimų ir stabilių darbo vietų šiandien nebėra“ ir tai atsitiko dėl vieno priežasties – švietimo sistema besimokantiems neduoda adekvačių, realybei tinkančių finansinių žinių. Anot Roberto T. Kiyosakio, šiuolaikiniai žmonės neįsivaizduoja savo gyvenimo be samdomo darbo ir įrodo, kad, žvelgiant iš istorinės perspektyvos, galima elgtis kitaip. Agrarinėje epochoje daugelis žmonių buvo smulkūs verslininkai: mėsininkai, kepėjai, amatininkai, perduodantys savo verslą palikuonims. Knyga „XXI amžiaus verslas“ turėtų pakeisti skaitytojo supratimą apie pinigų uždirbimo taktikas, parodys būdų užsidirbti įvairovę ir atskleis, kurie iš jų yra geriausi ir naudingiausi.

  Robertas T. Kiyosakis vardina, jo nuomone, pagrindines tėvų daromas klaidas. Tėvai vaikams liepia eiti į mokyklą, gerai mokytis, gauti teigiamus pažymius, rasti patikimą darbą su didele alga, naudotis privilegijomis ir nuolaidomis, ir leisti darbdaviui tavimi rūpintis. Realiame pasaulyje tokia taktika turtų neatneš, teigia Robertas T. Kiyosakis. Nei darbdavys, nei valstybė samdiniu nesirūpina ir nesirūpins. Tai kaipgi tapti turtingu?

  Knygoje „XXI amžiaus verslas“ pateikiamas parastas, bet nelengvai įgyvendinamas atsakymas – reikia pakeisti mąstymo būdą ir rasti naujas uždarbio galimybes. Skaityti „XXI amžiaus verslą“ reikia tiems, kuriems nusibodo draskytis karjerinėje kovoje ir paklusti viršininkams. Ir tiems, kurie nori sukurti sėkmingą verslą naudojant patikimiausią rinkodarinę strategiją ir verslo modelį - tinklinę rinkodarą.

  Šis verslo modelis kuria pasyviąsias pajamas. Norint jį pradėti, reikia palyginti nedaug investicijų. Lankstus grafikas, galimybė tobulėti – tai tik keletas iš daugybės tinklinės rinkodaros privalumų, aprašomų knygoje „XXI amžiaus verslas“.

  Daugiau nei 100 milijonų žmonių visame pasaulyje sėkmingai dirba šiame versle. Tinklinės rinkodaros verslas jiems tapo ne tik pajamų šaltiniu, bet ir geriausia verslo įgūdžių bei asmeninio tobulėjimo mokykla. Perskaitę šią knygą jūs sužinosite, kaip šis verslo modelis gali pasitarnauti ir jums.

 • 501

  501 intensyvus intervalinis pratimas. Charlotte van Aussel

  Knygoje „Mankštos anatomija. 501 intensyvus intervalinis pratimas“ pateikiama ivairių visam kūnui treniruoti skirtų pratimų. Funkciniai judesiai lavina jėgą, stabilumą, lankstumą, ištvermę, taip pat treniruoja raumenis ir gerina bendrą savijautą. Jėgos pratimai stiprina jėgą ir ištvermę, skatina širdį plakti greičiau, aktyvina gyvybinę energiją.

  Prie kiekvieno pratimo pateikiamos iliustracijos ir tikslūs, detalūs nurodymai, kaip jį atlikti. Pagrindiniai pratimai turi informatyvias anatomijos iliustracijas, kuriose pažymėta, kurie raumenys dirba pirmiausia, kurie atlieka antrinį darbą. Šalia rasite patarimų, kaip taisyklingai atlikti pratimą, kad galėtumėte mankštintis saugiai ir efektyviai, Be pagrindinių pratimų, knygoje gausu ir jų variantų. Jie atliekami naudojant įvairias skirtingo sunkumo priemones ir įrangą, tad kiekvienas ras tai, kas jam tinka, nepaisant, koks būtų pasirengimo lygis ar patirtis.

 • 9

  9 kapas. Stefan Ahnhem

  Stefano Ahnhemo detektyvinis romanas „9 kapas“ yra dar viena knyga iš serijos, skirtos Fabiano Risko tyrimams. Labiau patyrusių Stefano Ahnhemo kūrybos skaitytojų čia laukia papildoma intriga - „9 kapas“ yra jau lietuviškai išleisto romano „Beveidės aukos“ priešistorė.

  Knygoje paaiškės, kodėl Fabianas Riskas su šeima nusprendė palikti Stokholmą ir pradėti naują gyvenimą gimtajame Risko miestelyje. Bet tai – tik papildoma teigiamybė. Pagrindinis siužetas yra visiškai autonomiškas.

  Vieną šaltą žiemos vakarą prapuola Švedijos teisingumo ministras, dingsta eidamas nuo Parlamento rūmų link savo automobilio. Tuo pačiu metu žymios danų televizijos žvaigždės žmona randama savo prabangiuose apartamentuose šiaurinėje Kopenhagos dalyje. Moteris brutaliai nužudyta. Praeina kelios dienos ir randama dar daugiau sudarkytų kūnų. Detektyvui Fabianui Riskui ir Dunjai Hougaard, jo kolegei iš Danijos tenka imtys tyrimo ir išnarplioti žiaurių žmogžudysčių mazgą. Jie net negalėjo įsivaizduoti, į kokį neįsivaizduojamų paslapčių liūną jie pateks.

  Stefanas Ahnhemas (1966) yra vienas sėkmingiausių naujųjų Skandinavijos detektyvų rašytojų į literatūros pasaulį pasuko prieš tai du dešimtmečius pradirbęs scenaristu. Jo 2014 metų debiutiniame romane „Beveidės aukos“ skandinaviško nuaro žanro įtampa ir šaltis derinami su kino filmų scenarijaus savybėmis. Nuo to laiko detektyvo Fabiano Risko serijoje išleistos dar keturios, tarptautinį pripažinimą ir daugybę apdovanojimų pelniusios knygos. Verta paminėti, kad, kad Ahnhemas serialui „Wallander“ (pastatyto pagal legendinio Henningo Mankellio romanus) adaptavo keturių epizodų scenarijus.

 • aistra

  Aistra gyventi sveikai. Marius Jovaiša

  Argi nebūtų nuostabu, jei be jokių valios pastangų gyventumėte sveikai, aktyviai ir smagiai?
   
  Marius Jovaiša – fotografas, leidėjas, albumo „Neregėta Lietuva“ autorius, verslininkas ir keturių vaikų tėvas, ryškus sveiko gyvenimo būdo entuziastas, dalijasi savo patirtimi, kaip susikurti tokią gyvenseną ir ją paversti pomėgiu.

  Ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“ apdovanotas M.Jovaiša nėra nei sportininkas, nei treneris, tačiau sulaukęs beveik 50 metų jis nuolat bėga maratonus, dalyvauja „Ironman“ triatlono varžybose, vaikšto ant rankų, daro virvutę, balansuoja ant lyno, žongliruoja kamuoliukais ir plaukioja lediniame vandenyje. Knygoje glaustai ir šmaikščiai pasakojama, kodėl apskritai verta būti aktyviam, kaip lavinti ištvermę, jėgą, lankstumą ir koordinaciją, aptariami sveikos mitybos principai.
   
  Perskaitę knygą sužinosite:

  ·      Kaip atrodyti ir jaustis puikiai

  ·      Turėti plokščią pilvuką ir tvirtą užpakaliuką

  ·      Išvengti nugaros skausmų

  ·      Atsikratyti įvairių priklausomybių

  ·      Išsiugdyti kantrybę ir įveikti maratoną

  ·      Užsigrūdinti ir nebesirgti

  ·      Maitintis skaniai ir sveikai

 • aklas

  Aklas spėjimas. Jorn Lier Horst

  Norvegų rašytojas Jornas Lieras Horstas jau apdovanotas beveik visomis Skandinavijos šalių premijomis už detektyvinę literatūrą. Kadaise pats dirbęs vyresniuoju tyrėju Larviko mieste pietryčių Norvegijoje, jis turėtas žinias ir įgūdžius naudoja kurdamas romanų seriją apie detektyvą Viljamą Vistingą. Romano „Aklas spėjimas“ pasakojimas dėliojamas po įvykių, aprašytų knygoje „Urvinis žmogus“, kai detektyvo dukra Lina, pradėjusi žurnalistinį tyrimą, per plauką išvengia mirties.

  Naujame serijos romane ‚Aklas spėjimas“ Vistingas nagrinėja prapuolusio taksi vairuotojo bylą, kuri staiga pasisuka netikėta linkme ir tyrimas susijungia su žmogžudyste, padaryta už poros šimtų kilometrų. Nors įtariamasis buvo areštuotas nedelsiant po nusikaltimo ir negali turėti jokių sąsajų su įvykiais Larvike, detektyvas Vistingas yra įsitikinęs, kad žmogus apkaltintas neteisingai ir tvirtina, kad tuoj bus padarytos teisingumo klaidos abejuose tyrimuose.

  Kol kas jo įsitikinimas paremtas tik spėlionėmis ir jam tenka aiškintis, kaip vienišos mamos Sofijos Lund, persikėlusios gyventi į savo senelio namą, radinys - seifas su šokiruojančiais įkalčiais – susijęs su jo seniai tiriama byla. O galiausiai, kai tyrimo sūkuryje neplanuotai atsiduria nėščia jo dukra Lina, viskas dar kartą apsiverčia aukštyn kojomis. Tai nebe tik policijos tyrimas, tai – asmeninė detektyvo kova.

  Jorn Lier Horst (Jornas Lieras Hoštas, g. 1970) – vienas svarbiausių ir populiariausių šiuolaikinių Norvegijos kriminalinių romanų autorių. Daugybę metų dirbo vyriausiuoju inspektoriumi, savo unikalią patirtį pasitelkia romanuose. Rašytojas apdovanotas gausybe literatūros premijų: „Riverton“, „Stiklinio rakto“ ir prestižine „The Martin Beck“ premija, kurią skiria Švedijos detektyvų rašytojų akademija. Pagal romanų apie inspektorių Vistingą 2019 metais sukurtas dešimties epizodų serialas.