Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Pabėgimas. Harlan Coben
 • 100 patarimu

  100 profesionalo patarimų prieš lietuvių kalbos egzaminą. Audronė Janickienė

  Kokie yra svarbiausi mokyklinio ir valstybinio lietuvių kalbos egzamino vertinimo kriterijai? Kokių sunkumų tikėtis egzamino metu ir kaip jų išvengti? Kaip kartoti literatūros ir kalbos kursą siekiant aukštų rezultatų? 

  Šio leidinio autorė, ilgametė lietuvių kalbos valstybinio egzamino vertintoja, siūlo abiturientams pasirengti egzaminui ne tik atsižvelgiant į jo vertinimo kriterijus, bet ir remiantis savo patirtimi, žiniomis, užpildant raštingumo ar kompetencijų spragas. Autorė pasiūlo lietuvių kalbos ir literatūros kurso kartojimo bei teksto kūrimo strategijų, duoda patarimų, kaip atsirinkti kūrinius užduotai rašinio temai atskleisti, kaip pasirengti, planuoti ir komponuoti literatūrinį ar samprotavimo rašinį. Kompleksinės kalbos ir literatūros užduotys, gramatinių formų, rašybos, skyrybos atmintinės, patarimai teksto raiškai, citavimui, perfrazavimui suteiks galimybę mokiniui pačiam įsivertinti bei redaguoti sukurtą tekstą. 

  Leidinys skirtas ir mokinio savarankiškam darbui, ir rengiantis egzaminui klasėje kartu su mokytoju.

 • aklas pasimatymas

  Aklas pasimatymas. Indrė Vakarė

  Akli pasimatymai kartais suveda du žmones, ir jie gyvena ilgai ir laimingai. O kartais viskas pasisuka visai ne ta linkme, kaip tikėtasi...

  Emilija ryžtasi aklam pasimatymui, kurį suorganizuoja jos draugė Toma. Belaukdama slaptojo gerbėjo, ji sutinka visai kitą žmogų - Eduardą, kuris apverčia jos gyvenimą aukštyn kojomis...

  Atrodo, ko bereikia – susitiko dvi vieno obuolio puselės, tačiau... Paaiškėja, kad Eduardas ir jos brolis Bernardas kadaise buvo geriausi draugai, tapę priešais dėl buvusios Eduardo sužadėtinės intrigų. Dabar Bernardas kaip įmanydamas saugo Emiliją, kad Eduardas nepasinaudotų ja, kaip keršto įrankiu. Negana to, paaiškėja, kad Eduardo dėdė Gabrielius seniai myli Emilijos ir Bernardo motiną!

  Kai meilė ir neapykanta eina greta, kai praeities vaiduokliai iškyla tarp dviejų širdžių, atrodo, nėra jėgos, kuri juos nugalėtų. Senos dviejų šeimų ir draugų nuoskaudos, klaidos, persipynę likimai, skaudūs praeities išgyvenimai neleidžia mėgautis jausmais.

  Ar tikra meilė nugalės išdidumą ir keršto troškimą? Ar išaiškės klastingos intrigos ir apgaulė, išskyrusi geriausius draugus?

  Populiarių romanų „Juodvilkio dvaras“, „Geriausias draugas“, „Nebijok“, „Vienos nakties nuotykis“ bei „Niekada nesakyk niekada“ autorė Indrė Vakarė pristato 6-ąjį savo romaną „Aklas pasimatymas“. Dar viena romantiška, sielą šildanti istorija, kuri paners jus į meilės kupiną pasaulį. Pasiruoškite puodelį arbatos - Jūsų laukia jausmų ir intrigų kupinas skaitymo vakaras (o gal ir naktis!).

 • alergija

  Alergija. Priežastys, simptomai, gydymas. Rūta Dubakienė

  Daugiau nei keturis dešimtmečius praktikuojančios aukščiausios kategorijos gydytojos Rūtos Dubakienės knyga „Alergija. Priežastys, simptomai, gydymas“ – pirmasis išsamus lietuviškas leidinys apie alergijas ir alergines ligas.

  Statistika rodo, kad daugiau nei trečdalis europiečių yra alergiški, be to, jautrumas šiai ligai nuolatos auga - atsiranda vis naujų neatpažintų alergijos formų. Alergiją bei jos pobūdį lemia tiek genai, tiek mūsų gyvenimo būdas ir aplinka. Kartais apie alergiją išduoda tik lengvas išbėrimas, tačiau jautresniems žmonėms alerginė reakcija gali baigtis ir mirtimi, todėl atpažinti alergiją būtina kiekvienam.

  Kodėl alergija beržo žiedadulkėms gali neleisti mėgautis tam tikrais maisto produktais? Ar išvykus į užsienio šalis visada galima drąsiai ragauti egzotinius vaisius? Kaip elgtis įgėlus bitei ar širšei? „Alergija. Priežastys, simptomai, gydymas“ ne tik pristatys, kas yra alergija, bet ir pateiks vertingų patarimų tiek alerginėmis ligomis sergantiems skaitytojams, tiek šeimos gydytojams.

  Anksčiau tik medicinos studentų vadovėliuose išdėstyta informacija apie alergijas Rūtos Dubakienės knygoje „Alergija. Priežastys, simptomai, gydymas“ prieinama kiekvienam skaitytojui. Tai bene pirmasis toks išsamus leidinys apie labiausiai varginančius ir plačiausiai paplitusius alerginius susirgimus, parašytas visiems suprantama kalba. Knygos puslapiuose – bendrosios žinios apie alergines ligas, alergenus, alerginių ligų diagnostikos bei gydymo būdus ir prevenciją.

  Profesorės Rūtos Dubakienės knyga paremta ilgamete jos darbo patirtimi. Knygos pabaigoje rasite maisto alergenų vardyną ir sąvokų žodynėlį.

  Rūta Dubakienė – gydytoja alergologė ir klinikinė imunologė, aukščiausios kategorijos gydytoja, habilituota medicinos mokslų daktarė, Vilniaus universiteto profesorė. Profesorė yra tikroji Lietuvos mokslų akademijos narė ir priklauso ne vienai tarptautinei alergologų organizacijai. Ji ir pirmojo lietuviško vadovėlio „Alergologija“ autorė, publikavo daugiau nei 600 straipsnių, įkūrė pirmąją internetinę alergologijos svetainę „Alergija, astma, imunologija“ ir tinklaraštį „Alergijos ekspertas“, vadovauja UAB „Perspektyvos“ alergologijos klinikoms. Jai įteiktos LMA ir Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerijos premijos už mokslo populiarinimą. Gydytoja Rūta Dubakienė yra ir privačios alergologijos klinikos vadovė.

 • amziu didvyris

  Amžių didvyris (ciklo „Miglos vaikai“ 3 knyga). Brandon Sanderson

  „Amžių didvyris“ – trečioji ir paskutinioji „Miglos vaikų“ trilogijos dalis, kurioje veikėjai rengiasi mūšiui su pirmapradžio blogio jėga, kuriai įveikti tik sumanumo nepakaks. Magijos, kovos menų ir politinio trilerio bruožų turinčios trilogijos pabaigą kai kas vadina vienu įžūliausių ėjimų fantastinės literatūros istorijoje.

  Kam lemta tapti Amžių didvyriu?

  Vina nugalėjo valdovą, kuris viešpatavo Paskutiniojoje imperijoje ir sugrąžino žmonijai laisvę. Tačiau iš Iškilimo šulinio ištrūko pragaištinga jėga, kuri su pirmapradžiu, laukiniu įniršiu visoje Žemėje kelia kataklizmus ir sėja nelaimes. Vyksta žemės drebėjimai, dangų dengia pelenai. Užstoję Saulę, jie viską nugramzdina į tamsą ir chaosą. Panašu, kad artinasi paskutinės žmonijos akimirkos ir visi yra pasmerkti.

  Imperatorius Elendas Ventris išvengė Iškilimo šulinio pragaišties. Nugalėjęs mirtį jis tapo miglos vaiku, tačiau dabar reikia rasti raktą į ankstesnio tirono saugotas paslaptis. Jo žmona Vina negali sau atleisti už tai, kad į pasaulį išleido Griūtį, kurios visažinystė ir galimybė manipuliuoti tikrove tokia galinga, kad nėra galinčių ją sustabdyti. Net norėdama apie tai pranešti Elendui, Vina negali to padaryti – viską žinanti Griūtis sunaikina bet kokius jų planus.

  Griūties šešėlis, kartu su kolosų ir Plieninių inkvizitorių armija, niokoja pasaulį. Ir tuomet tarp žmonių atgimsta legenda apie Amžių didvyrį, kuris gali sustabdyti pragaištį. Tačiau nėra jokio ženklo ar užuominos, kas galėtų juo tapti, o laikas lieka vis mažiau…

  Knygos „Amžių didvyris“ autorius Brandonas Sandersonas (g. 1975 m.) – amerikiečių rašytojas fantastas, vienas garsiausių ir įtakingiausių šiandienos fantastikos kūrėjų. Anglų literatūros ir kūrybinio rašymo išsilavinimą turintis rašytojas yra sukūręs savo vardo „magijos dėsnius“, kuriais remdamasis kuria įsivaizduojamus pasaulius.

 • anyta

  Anyta. Sally Hepworth

  Sudėtingi ir painūs moters santykiai su anyta ir paslaptinga šeimą sukrėtusi žmogžudystė – pagrindinės naujojo Sally Hepworth romano „Anyta“ temos.

  Nuo tos akimirkos, kai Liusė sutiko savo vyro motiną Dianą, moterys viena kitai nejaučia jokių šiltų jausmų. Nors anyta elgiasi pabrėžtinai mandagiai, Liusi supranta, kad vyro motina tikėjosi ne tokios marčios. Tačiau kas gi galėtų ją kaltinti? Juk Diana – bendruomenės ramstis, ilgus metus kovojusi už socialinį teisingumą ir padėjusi į visuomenę integruotis pabėgėlėms. Ji buvo laimingai ištekėjusi už Tomo ir ilgus dešimtmečius gyveno nuostabų santuokinį gyvenimą. Nenuostabu, kad Liusė labai stengiasi įtikti tokiam žmogui.

  Bet taip buvo prieš penkis metų. Dabar viskas apsivertė aukštyn kojomis: Diana rasta negyva, o šalia jos tyrėjai randa raštelį. Jame moteris prisipažįsta pralaimėjusi kovą su krūties vėžiu ir pasirinkusi atimti sau gyvybę.

  Atlikus autopsiją paaiškėja, kad vėžiu ji nesirgo. Tačiau jos organizme rasta nuodų pėdsakų ir dusinimo žymių. Ar Liusė galėjo ryžtis tokiam žingsniui? O galbūt kažkokių motyvų turėjo jos sutuoktinis? Arba jo sesers šeima nekantravo paveldėti Dianos turtus? Tuomet iš kur stalčiuje atsirado Dianos ranka rašytas raštelis?

  Su kiekvienu puslapiu Liusės paslaptys vis tamsesnės, įtampa tarp jos ir Dianos augs, jų santykiai taps vis sudėtingesni... „Anyta“ padidins Sally Hepworth plunksnos gerbėjų gretas keletą kartų.

  Viena vertus, tai romanas apie netikėtą turtingos matriarchės mirtį. Kita vertus, jis atskleidžia sudėtingus santykius tarp anytos ir sūnaus žmonos bei nelengvus bandymus užmegzti ryšį.

  Sally Hepworth pasakoja, kad kuriant šią knygą, pirmiausia ji galvojo apie anytos žmogžudystę, tad ją įkvėpė pagrindinė veikėja ir siužetas. Per devynis rašymo mėnesius ši pirminė idėja išsirutuliojo į sudėtingą šeimos dramą. Pirmą kartą imdamasi rašyti kriminalinį romaną, moteris turėjo nemažai konsultuotis su šios srities specialistais ir pareigūnais – pastarieji net skaitė pirmą romano rankraštį. Ji juokauja, kad jos klausimai buvo tokie detalūs, kad pareigūnai užsiminė, jog jei jos anyta mirtų mįslingomis aplinkybėmis, ji neabejotinai atsidurtų įtariamųjų sąraše.

 • apie tave ir tavo zvaigzde

  Apie tave ir tavo žvaigždę. Angelina Zalatorienė

  Knyga „Apie tave ir tavo žvaigždę: planetos ir jų įtaka žmogaus gyvenimui“ skirta ne tik astrologijos gerbėjams. Angelinos Zalatorienės knyga padės geriau pažinti save ir kitus. Knygoje pateiktos Vakarų ir Rytų medicinos, filosofijos, psichologijos ir astrologijos žinios padės pasijusti fiziškai ir emociškai sveikiems ir laimingiems.

  Angelina Zalatorienė astrologiją lygina su kelio ženklais. Nors esama pranašautojų, kurie Zodiako ženklais baugina ir pranašauja pragaištį, iš tiesų astrologija, anot autorės, yra patarėja ir mokytoja. Juk, galiausiai, už savo pasirinkimus esame atsakingi tik mes patys. Vis dėlto žinoti savo „astrologinio paso“ informaciją taip pat svarbu – planetų ir žvaigždžių išsidėstymas lemia asmenybės savitumą, o jų žinojimas gali tapti gyvenimo kelrodžiu.

  Giedrą rugpjūčio naktį pakelkite akis į naktinį žvaigždėtą dangų – pasijusite maža, bet reikšminga, didžiulės Visatos dalimi. Tam tikri jos užkoduoti virsmai aidi ir mūsų viduje. Nesirinkite radikalių sprendimų, nesistenkite viskuo abejoti ar besąlygiškai tikėti – tik mąstymas, vidurio kelio paieška yra prasminga ir vertinga.

  Savęs pažinimas prasideda nuo klausimo - kas esu? Kaip tave mato kiti ir koks norėtum ar galėtum būti? Pažinti save – sunkiausias menas ir mokslas, tačiau tik nuo jo tiesiamas kelias tobulėjimo ir išminties link. Kadangi žmogus gimsta laisvas, jo pagrindinis tikslas yra laisvė – šis tobulumo ir nepriklausomybės siekis ir turėtų apibrėžti gamtos bei žmogaus santykius.

  Dar 1992 m. pasirodžiusi Angelinos Zalatorienės pirmoji knyga „Apie tave ir tavo žvaigždę“ akimirksniu dingo iš knygynų lentynų. Vėliau astrologė išleido dar keletą knygų, tarp jų – eilėraščių rinktinę. Šiandien skaitytojus pasiekia atnaujintas ir ženkliai papildytas pirmosios knygos leidimas. Knygą perleisti autorė nusprendė sulaukusi skaitytojų pageidavimų ir prašymų. Angelina Zalatorienė suprantamai rašo sudėtingomis temomis, jos įžvalgos aktualios ir naudingos.

  Žymi astrologė Angelina Zalatorienė gimė Raseinių rajone. Nuo mažumės buvo gabi kalboms, tačiau nesirinko mokytojų pasiūlyto žurnalistės ar filologės kelio. Ji svajojo tapti farmacininke ar chemike, todėl baigė Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakultetą ir apgynė disertaciją apie alerginius susirgimus. Vėliau ėmė domėtis kosmobiologija ir astrologija. Biochemikės išsilavinimas, astrologijos žinios ir gebėjimas sklandžiai rašyti ir lėmė knygos „Apie tave ir tavo žvaigždę: planetos ir jų įtaka žmogaus gyvenimui“ atsiradimą.