Naujienos

Gimnazistų apsilankymas rašytojo Mariaus Katiliškio atminimo kambaryje ir dokumentinio filmo „Marius Katiliškis – iš prisiminimų...“ peržiūra

DSC07654  kopija

2018 m. lapkričio 28 d. Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos moksleiviai kartu su lietuvių kalbos mokytoja-eksperte Regina Grubinskiene apsilankė rašytojo Mariaus Katiliškio atminimo kambaryje. Po ekskursijos apie rašytojo gyvenimo ir kūrybos kelią jų laukė kino dokumentininko, režisieriaus Arvydo Reneckio dokumentinio filmo „Marius Katiliškis – iš prisiminimų...“ peržiūra.

Mariaus Katiliškio atminimo kambaryje gimnazistams buvo pristatytas rašytojo gyvenimo ir kūrybos kelias, asmeniniai daiktai (rašomasis stalas, spausdinimo mašinėlė „Olympia“ SM9, pypkių kolekcija, pypkė su stoveliu, rankinis laikrodis „Stellaris“, odinis aplankalas su inicialais M. K.). Visi muziejinės vertės eksponatai Pasvalį pasiekė rašytojo žmonai Zinai Nagytei-Katiliškienei (poetei Liūnei Sutemai) leidus, o fiziškai juos atsigabenti iš Lemonto (JAV) padėjo mūsų kraštiečiai Živilė ir Žilvinas Ramašauskai. Džiaugiamės, kad moksleiviams galėjome parodyti ir šiais metais Ž. Ramašauskienės padovanotą, paties Mariaus Katiliškio išsidrožtą lazdą.

Moksleiviams taip pat buvo pristatytas informacinis-edukacinis kompiuterinis terminalas, kuriuo virtualiai galima pakeliauti Mariaus Katiliškio gyvenimo ir kūrybos keliais. Terminale taip pat galima sužaisti žaidimą „Užbaik Katiliškio kūrinio sakinį“, dėlionę „Katiliškio kelias“, išspręsti viktoriną apie rašytojo gyvenimą ir kūrybą. Terminalas – smagi mokymosi priemonė ir tiems, kas dar susipažįsta, ir tiems, kas nori įtvirtinti žinias apie mūsų literatūros klasiką. Po ekskursijos moksleiviams buvo užduoti keli klausimai, susiję su rašytojo gyvenimu ir kūryba. Teisingai atsakę buvo apdovanoti firminiais Mariaus Katiliškio atminimo kambario šratinukais ir atšvaitais-apyrankėmis. 

Antroji apsilankymo dalis persikėlė į bibliotekos antrame aukšte esančią „Mono arba Stereo“ erdvę. Čia vyko kino dokumentininko, režisieriaus Arvydo Reneckio dokumentinio filmo „Marius Katiliškis – iš prisiminimų...“ (1997 m.) peržiūra.

Apsilankykite Mariaus Katiliškio atminimo kambaryje ir Jūs! O gal norėtumėte peržiūrėti filmą apie Marių Katiliškį? Jei Jus tai sudomino, dėl laiko susitarti kviečiame paskambinus tel. nr. (8 451) 34 319 (Informacijos, mokymo ir dokumentavimo skyrius) ar atėjus į Pasvalio Mariaus Katiliškio viešąją biblioteką (Vytauto Didžiojo a. 7). Maloniai laukiame!

 

Vartotojų aptarnavimo centro Informacijos, mokymo ir dokumentavimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė Toma Mikalajūnaitė

Nuotraukos