Naujienos

Žurnalisto knygoje apie Lietuvos žmones - ir pasvaliečiai

skarzhinsko palepejeSpalio 25 d., trečiadienį, 12 val. bibliotekoje bus pristatoma žurnalisto ir poeto Česlovo Skaržinsko straipsnių rinktinė „Palėpėje, į kurią atsėlina vakaras“. Dalyvaus pats knygos autorius drauge su TV žurnalistu dėstytoju Henriku Vaitiekūnu ir Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos direktoriumi Petru Zurliu.

Česlovas Skaržinskas – poezijos Lietus ir muzika, neturinti namų (1999) bei publicistikos – Šiaurės vėjo smėlynai (2007) – autorius. 2017 metais išleido ir skaitytojų teismui atidavė trečiąją – publicistikos knygą Palėpėje, į kurią atsėlina vakaras. Joje daug vietos skiriama tarpukario Lietuvos ir nūdienos žurnalistikai. Pateikia pasakojimus iš darbo Valstiečių laikraščio, Respublikos, tuomečio Šalčininkų rajono laikraščio Lenino priesakai redakcijose. Dalijamasi prisiminimais apie ilgametį Valstiečių laikraščio vyriausiąjį redaktorių Joną Švobą, poetą, eseistą ir žurnalistą Stasį Stacevičių. Publikuojama dokumentinė apybraiža apie Dzūkijos keturių brolių partizanų Ivanauskų ir jų šeimos likimą. Aprašoma 2004 m. gegužės 1-osios kelionė į Briuselį, kai tą dieną Lietuva buvo priimta į ES. Žemės ūkio rūmų darbuotojų, ūkininkų, žurnalistų būrelis, drauge su Pasvalio kultūros centro etnografiniu ansambliu Rags, vadovaujamu Daivos Adamkavičienės,  tų metų gegužės pirmosios išvakarėse autobusu iš Kauno per Lenkiją, Vokietiją, Olandiją nuriedėjo į tolimąjį Briuselį.  

Knygoje autorius rimtai, lyriškai ir per jumoro prizmę pažvelgia į Lietuvos sovietmečio palikimą, Atgimimo laikus bei dabartį. Ar tiesa, kad lietuviškas kaimas miršta, kad  jį reikia gelbėti ir jame neliko stiprių, į ateitį einančių žmonių? Su autoriumi padiskutuoti ir jo knygą su autografu įsigyti bus galima per knygos pristatymą Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje Knygą taip  pat galima nusipirkti interneto knygyne Patogu pirkti . Maloniai kviečiame į pristatymą!

Nuotraukos