Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujienos / Kviečiame į spalio mėnesio renginius

Naujienos

Lankėsi Vladas Braziūnas

DSC05704Liepos 27 dieną Pasvalio bibliotekos laukė neeilinė diena. Lankėsi LRT kultūra filmavimo grupė, į Pasvalio rajoną atlydėjusį kraštietį poetą Vladą Braziūną.

Svečiai lankėsi Joniškėlyje, kur su miesteliu supažindino Viktoras Stanislovaitis. Nairių kaime susitiko su šviesuole, kultūros puoselėtoja Janina Petruokiene, iš vietinių laukų akmenėlių kuriančia puikius paveikslus. Ruopiškių kaime, esančiame už Gulbinėnų, lankėsi įvairiais instrumentais – mandolina, smuiku, akordeonu, gitara, lūpine armonikėle – grojančio muzikanto Aloyzo Vitkausko sodyboje. Galiausiai sugrįžo į Pasvalį, kur krašto muziejuje susitiko su jaunuoju dailininku Arvydu Gudu. Paskutinis kelionės taškas buvo mūsų biblioteka.

Pasvalietiška šnekta su pasididžiavimu kalbančio poeto V. Braziūno Pasvalyje laukė staigmena – susitikimas su draugu Povilu Bulke, kadaise su juo darytų nuotraukų peržiūra, bibliotekos direktorės klausimai bei dovanos. V. Braziūnas atvežė knygų ir noriai dalijo susirinkusiesiems autografus.

Tai pirmieji Lietuvos bibliotekininkų draugijos pradedamo įgyvendinti Lietuvos kultūros tarybos finansuojamo projekto „Misija knygnešys", kuriuo siekiama pristatyti plačiajai visuomenei Lietuvos kaimų ir miestelių bendruomenes, jų raidą ir unikalią kultūrinę aplinką, į bibliotekas atvežti ir padovanoti literatūros leidinių bei supažindinti su šiuolaikinės Lietuvių literatūros autoriais ir jų kūryba, filmavimai. 

Šį sykį Pasvalyje pas kraštiečius lankėsi „Knygnešys“ – poetas Vladas Braziūnas. Įgyvendinant projektą bus sukurtos 7 laidos, kurias rudenį galėsite pamatyti per LRT Kultūros kanalą.

Daugiau informacijos

Nuotraukos