Naujienos

Išgryninto vaizdinio meistras

cukermanasLietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka parengė virtualią parodą „Išgryninto vaizdinio meistras“, skirtą dailininko Eugenijaus Antano Cukermano 80-osioms gimimo metinėms paminėti. Parodos adresas: http://parodos.lnb.lt/exhibits/show/eugenijus-antanas-cukermanas

Menininkas ištobulino savo unikalų tapymo metodą ir stilių. Šis metodas iš dalies remiasi daugiasluoksnės tapybos tradicija, klojant storus dažų sluoksnius vieną ant kito, tačiau ne tiek stengiantis ką nors pavaizduoti, o tam, kad būtų išgautas faktūros, tapybos „kūno“ efektas. E. A. Cukermano tapyba abstrakti, tačiau kartu ir daiktiška. Tapymo procesą pats menininkas apibūdina ne kaip tiesiog vieno dažų sluoksnio klojimą ant kito, bet priešingai, kaip tam tikrų dvasinių klodų „išvadavimą“ iš baltos drobės, jų „atidengimą“. Tai yra tarsi filosofinis tapymo metodas. Ne veltui E. A. Cukermanas šiuo metu laikomas vienu intelektualiausių mūsų abstrakčiosios modernios dailės atstovų.

Apsilankiusieji virtualioje parodoje turės galimybę susipažinti su E. A. Cukermano biografija, jo kūrinių reprodukcijomis.

Parodą parengė Komunikacijos ir rinkodaros departamento Rinkodaros ir intelektinių paslaugų skyriaus dailininkas Kęstutis Šapoka.

Virtuali paroda „Išgryninto vaizdinio meistras“