Pereiti prie turinio Į pradžią / Mariaus Katiliškio skaitymai / 2014 m. Aštuonioliktieji Mariaus Katiliškio skaitymai

2014 m. Aštuonioliktieji Mariaus Katiliškio skaitymai

2014 metų Mariaus Katiliškio skaitymai sutapo su ypatinga proga - šimtosiomis rašytojo gimimo metinėmis. Šiam išskirtiniam jubiliejui pažymėti į rugsėjo 19 d. vykusius skaitymus pakviesti Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Lituanikos skyriaus darbuotojai, o taip pat surengti Bibliotekos premijos laureatų apdovanojimai - išimtine tvarka, nepaisant sprendimo tokius apdovanojimus rengti kas trečius metus.

Skaitymus įžanginiu žodžiu pradėjo bibliotekos direktorė Danguolė Abazoriuvienė ir savivaldybės administracijos direktorius Rimantas Užuotas. Po to renginio vedėjo kartelę perėmė Jolanta Budriūnienė, vadovaujanti Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos (LNB) Lituanikos skyriui. Ji klausytojams pristatė su ja atvykusias skyriaus darbuotojas.  Jolanta Matuzaitė, LNB Lituanikos skyriaus vyriausioji bibliografė, skaitė savo pranešimą Miškas ir medis Mariaus Katiliškio kūryboje. Dr. Dalia Cidzikaitė, LNB Lituanikos skyriaus vyriausioji metodininkė–tyrėja, pristatė skyriaus darbuotojų išleistą knygą Manėm, kad greit grįšim: 18 pokalbių  apie  pasitraukimą į Vakarus 1940–1944 m. Turėdama aktorės išsilavinimą ir pati kurį laiką vaidinusi Čikagos teatre, Dalia Cidzikaitė mielai sutiko renginyje paskaityti ištraukas iš Mariaus Katiliškio dienoraščių knygelės, kuri yra saugoma bibliotekoje.

2014 m. Katiliškio šimtmečio proga paskelbtame Bibliotekos premijos konkurse dalyvių amžius nebuvo ribojamas - kurti ir rašinius konkursui siųsti galėjo ir senas, ir jaunas. Aktyviai sudalyvavo Joniškio literatų klubo "Audruvė" literatai. Jiems atiteko daugiausiai konkurso laurų.  Prizinių vietų buvo skirta ir Pasvalio gimnazistams, studentams, krašto literatų klubo "Užuovėja" nariams. Šių ir ankstesnių metų Bibliotekos premijos laureatus žiūrėkite bibliotekos puslapyje Bibliotekos premija - Laureatai .