Svarbu 2020-ieji – Bibliotekos premijos metai

Bibliotekos premija supernaujiena

2020 metais Pasvalio Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka skelbia konkursą Bibliotekos premijai gauti. Šis konkursas rengiamas nuo 1995 metų. Per savo istoriją yra subūręs jaunus ir suaugusius, rašančius ir kita menine veikla užsiimančius žmones. Tarp Bibliotekos premijos laureatų yra mūsų kraštietė rašytoja Agnė Žagrakalytė (1996 m.), kraštietė literatė Kotryna Kraptavičiūtė (2017 m.), kraštietis poetas Tomas Taškauskas (2004 m., 2009 m., 2010 m., 2011 m. ir 2012 m.),  Joniškio literatų klubas „Audruvė“ (2014 m.), žurnalo „Šiaurietiški atsivėrimai“ redaktorė Agnė Grinevičiūte (2012 m., 2017 m.), kaimo šviesuolė, Pasvalio literatų klubo „Užuovėja“ narė Bronislava Černiauskienė (2014 m.).

Skaityti daugiau...

Naujienos
 • Liepa kvepia liepų žiedais ir „Šiaurietiškais atsivėrimais“

  viršelisVakar į biblioteką iš spaustuvės sugrįžo „Šiaurietiški atsivėrimai“ (2020, Nr. 1). Nauji, kvepiantys dažais, dovanojantys įvairiausios tematikos straipsnių.

  Iš žurnalo viršelio į mus žvelgia kraštietis tautodailininkas Vytautas Jackūnas (Arvydo Gudo nuotrauka). Jam skirtas Kotrynos Kraptavičiūtės straipsnis „Meistro dvasia medyje atgaivina tautos veidą“ (speciali rubrika, skirta 2020-iesiems – Tautodailės metams). Norisi pacituoti jo pabaigą: „Tradicinis menas, tikėjimas, jaučiu, – arčiau to, ko link keliaujame. Arčiau tiesos, žemės, Dievo? Tai justi ir būnant su Vytautu. Jo tvirta ir švelni ramybė surenka išsibarsčiusias mintis, dūšią į jos kelią grąžina. Žmogui atvirai paklausęs, kokia gi jo gyvenimo tiesa, atsakymo vargu ar sulauksi. Ji – žvilgsnyje, laikysenoje, balso virpėjime, tyloje. Tiek ir užtenka – žvilgsnio, atodūsio, juoko. Užtenka akimirkos, kad išvystum žmogaus veidą.“

  Skaityti daugiau...

 • Minime Mindaugo karūnavimo dieną

  mindaugo dienaKviečiame dalyvauti Mindaugo karūnavimo dienai skirtuose mūsų bibliotekos renginiuose:

  Skaityti daugiau...

 • Vasara su knyga!

  vasara su knyga

  Prisidedame prie plintančio Lietuvoje skaitymo viruso – kviečiame praleisti popietes su knyga ir sudalyvauti kūrybinėse dirbtuvėlėse!

  Liepos 2 d. 15 val. prie Senojo Lėvens tilto vyks „Skaitymo iššūkio" knygų apie gamtą pristatymas ir kūrybinės dirbtuvėlės vaikams „Pasidaryk gražią gėlelę".

  Liepos 9 d. 14 val. Svalios parko pavėsinėje priminsime „Skaitymo iššūkio" penkias smagias skaitymo užduotis ir piešime, o mūsų piešimo lapas bus akmenukas! Jums tereikės fantazijos, trupučio kantrybės ir kiekvienas akmenėlis taps tikru meno kūriniu.

  Skaityti daugiau...

 • Liepos renginiai bibliotekose

  vasaraLiepos mėnesio renginiai Pasvalio krašto bibliotekose. Kviečiame apsilankyti!

  Skaityti daugiau...

 • Atvirukai ir juostelės pagal skaitytojų mylimas citatas

  agne naunikaite citatosBibliotekoje veikia paroda „Iliustracija mano mylimai citatai“, kurioje eksponuojamos mūsų lankytojų mylimiausios citatos, iliustruotos dailininkės Agnės Naunikaitės. Paroda eksponuojama stenduose Suaugusių abonemente (3 a.), o taip pat virtualiai bibliotekos reklaminiuose ekranuose ir Facebook paskyroje.

  Skaityti daugiau...

 • E. biblioteka „PASVALIA“ pildosi nuotraukų rinkiniu „Prof. Petro Vasinausko gyvenimo akimirkos nuotraukose“

  008. Vasinauskai su dukra Danute ir anūkais

  Skubame Jums pristatyti Pasvalio krašto e. bibliotekoje „PASVALIA“ (http://www.pasvalia.lt/) patalpintas naujas nuotraukas iš rinkinio „Prof. Petro Vasinausko gyvenimo akimirkos nuotraukose“.

  Skaityti daugiau...

 • Pasvalio atviras jaunimo centras ieško veiklių jaunuolių

  AJC 2020 vasara

  Tau 14-29 metai, nori pasidalinti ir uždegti kitus savo idėjomis, suburti bendraminčius? Domiesi labdaringa veikla, savanoryste, skaitmenininėmis technologijomis, programavimu, profesinės karjeros planavimu? Ateik į Pasvalio atvirą jaunimo centrą, kur Tau patarsime, padėsime ir pasiūlysime savanoriauti!

  Skaityti daugiau...